Nejnovější články

Naši partneři

Dlažba jako prvek moderního interiéru

25. 2. 2022

Dlažba je stále oblíbenější podlahová krytina. Dříve často používané koberce jsou v současné době na ústupu, lidé většinou volí spíš protialergické podlahy, které lze snadno udržovat v čistotě a bez prachu. Patří k nim bezesporu i dlažba. Obzvlášť v době, kdy se hojně používá podlahové vytápění, je dlažba jednou z nejpoužívanějších podlahových krytin. Můžete ji dát na zem v interiéru i exteriéru, hodí se prakticky do každé místnosti. Díky tomu, že se dlažby vyrábí v mnoha různých provedeních ať už dekorovaných nebo barevných, vybere si opravdu každý.

Jak si poradit s výběrem

Pokud chcete mít interiér především útulný, můžete vybrat dlažbu s dekorem imitace dřeva. Ten na pohled působí hřejivým dojmem a díky podlahovému topení bude v zimě na dotyk příjemně hřát, v létě zase naopak chladit. Dlažba je ideální volbou také pro všechny, kteří mají doma huňaté domácí mazlíčky. Z koberce se zvířecí srst odstraňuje dost těžko, dlažbu jednoduše zametete či vytřete a je po problému. Kromě dlažeb s dřevěným dekorem můžete vybírat lesklé dlažby, mezi nimi vyniká unikátním vzhledem hlavně dlažba s dekorem mramoru, ta působí luxusně a váš interiér designově posune o úroveň výš. Ovšem i matné typy dlažeb jsou elegantní a vypadají i na větší ploše skvěle.

Často se používají velkoformátové dlažby, které působí celistvě díky menšímu množství spár, mezi matnými vévodí dlažby imitace betonu a betonové stěrky, které jsou velmi věrně strukturované a probarvené. Mezi moderní a žádané dekory dlažby patří také imitace přírodního kamene, přírodní barvy v béžových, hnědých a šedých tónech se často používají v koupelnách, ale i kuchyních. Tak neváhejte a vyberte si i vy kvalitní dlažbu v internetovém obchodu RDkachle.cz, nebo si přijďte vybrat osobně do vzorkové prodejny v Ostravě. Čeká na vás široký výběr dlažeb, obkladů i stylových mozaiek.