Nejnovější články

Naši partneři

Kdo by nechtěl domácí welness aneb Finská sauna u nás doma

25. 3. 2020
finská saunaMnozí z nás mají velká přání a představy o kvalitnějším bydlení. Není to ale jen o nové kuchyni, přístavbě nebo terase. Všichni, kdo mají rádi odpočinek a relaxaci, ale zároveň chtějí utužit své zdraví, si mohou nechat zrealizovat domácí finskou saunu v rámci malého wellness centra. Může to být finská sauna na míru, saunová kabina nebo finská sauna v podobě zahradního domečku na našem pozemku.

Finská sauna jako místo pro odpočinek

Finská sauna je velmi oblíbená pro všechny, kdo má rád klid a relaxaci. Zejména Finové považují saunu za dokonalé místo, kde si člověk nejen odpočine a načerpá sílu na další den, ale zde se musí všechen hněv a zloba nechat za dveřmi. Takovou saunu najdeme v každém finském domě a můžeme říci, že jde i o dlouholetou tradici. Saunu jako takovou znali již dříve naši předkové a znamenalo nejen místo pro očistu těla, ale i duše.

Jak vlastně funguje finská sauna

Princip finské sauny spočívá v tom, že je v místnosti od 80 do 110 stupňů Celsia, vlhkost se pohybuje jen do 25 % a funguje na principu suché páry. Její blahodárné účinky znají asi všichni, ale určitě je dobré si alespoň některé z nich připomenout.

Jaké účinky má finská sauna

Sauna má velmi pozitivní účinky na naše tělo, ale také na naši mysl. Je to místo, kde si odpočineme a v případě, že navštěvujeme saunu pravidelně, zvyšujeme tím obranyschopnost našeho těla a posilujeme také imunitu. V období plískanic a mrazíků tak můžeme být v klidu, protože budeme mít tělo odolné proti virovým onemocněním. Finská sauna je také vhodná pro jedince, kteří trpí alergiemi, astmatem nebo mají potíže s dýcháním. No a samozřejmě díky vysokým teplotám se tělo potí a vyplavuje tak škodlivé látky. Naše pokožka bude rovněž hladší a vypnutější. Lékaři finskou saunu doporučují jako vhodnou rekonvalescenci poúrazových a pooperačních stavů. Rovněž nás kardiovaskulární systém bude odolnější a mozek bude dokonale okysličený.

Finská sauna na míru

Jestliže chceme opravdu něco originálního, můžeme si nechat takovou finskou saunu zhotovit přímo na míru. Záleží ovšem na mnoha faktorech. Nejdříve bychom si měli rozvrhnout správné místo, kde bychom chtěli saunu mít. Může to být například saun na zahradě v blízkosti bazénu nebo přírodního zdroje vody, jakým je například potok. Anebo jsou k tomu vhodné sklepní prostory, kde budeme mít dokonce opravdu originální saunu, protože využijeme vlastně každý centimetr místa a vznikne tak sauna i v atypickém tvaru.

Saunové moduly jsou také v módě

Další možnost, jak si pořídit domácí saunu je zakoupit si saunový modul, který je vlastně prefabrikovaným hotovým modulem. Jeho velkou výhodou je to, že jsou tyto moduly vhodné do malých prostor a malých bytů. Navíc jsou to sauny, kde je dostatek místa i pro dvě osoby, takže si saunu můžeme klidně užívat ve dvou. Jsou vyrobeny z kvalitního dřeva, které je vhodné pro sauny a odolávají vlhkosti i vysokým teplotám. Tyto saunové kabiny se od sebe liší jen materiálovým složením a velikostí.

Saunová kamna jsou důležitá

Bez saunových kamen sauna opravdu fungovat nebude, takže je důležité vybrat si správný typ kamen. Můžeme si pořídit saunová kamna na dřevo, na elektřinu i plyn. Výběr je jen na nás.