Nejnovější články

Naši partneři

Vytvořte si doma správné pracovní prostředí

18. 2. 2022

Covid se snad již umoudřil a bude od něj brzy klid, ovšem některým firmám se zalíbila možnost práce zaměstnanců částečně z domova. Co si budeme povídat, i spoustě lidí to vyhovuje víc, navíc šetříme planetu, když každý nebude muset dojíždět x kilometrů do práce, že? No tak se tomu přizpůsobme. Pro někoho není problém vyčlenit ve svém domě speciální místnost jako pracovnu, člověk k práci na počítači či kancelářské činnosti nepotřebuje mnoho prostoru, stačí psací stůl s počítačem a židle.

Pracovní vs. obývací zóna

Jenže ne každý ho může dát do samostatné místnosti, a tak řeší, kde si udělat pracovní kout. Někdo prostor najde v obývacím pokoji, někdo v ložnici, někdo se podělí s dětmi o psací stůl v dětském pokoji. Je důležité pro dobrou pracovní efektivitu cítit se v daném prostředí příjemně a zároveň se zbytečně nerozptylovat velkým množstvím doplňků kolem sebe. Aby pracovní kout byl od zbytku interiéru trochu oddělen, je dobré jej odlišit alespoň vizuálně, nebudete tak kouskovat prostor, ale psychologický efekt nastane.

Jak to udělat?

Můžete využít třeba tapetu. Máte-li celou místnost čistě bíle vymalovanou, použijte jemnou barevnou tapetu, abyste naznačili pracovní zónu, kde se budete soustředit na práci. Tapetu si můžete vybrat podle vlastního vkusu, může to být okno do zeleně, námořnické pruhy, uklidňující zenové zátiší, zkrátka cokoli, co vám zajistí příjemný pocit na "pracovišti" a nebude odvádět vaši pozornost od toho, na co se máte soustředit v první řadě. Vyberte si on-line vhodnou tapetu, na zeď ji přilepíte bez problémů svépomocí, ať už si vyberete tapetu samolepicí, vliesovou nebo papírovou. Chcete-li vybírat na vlastní oči, přijďte se podívat do kamenné prodejny ve Frýdku-Místku, kde je pro vás připravena spousta tapet k prohlédnutí. Tak neváhejte a přizpůsobte si domov novému využití.