Nejnovější články

Naši partneři

Cestování

 • Cestování obytným karavanem nebo dodávkou pro vícečetnou skupinku

  5. 12. 2019 Čtěte více...

   

  Mnoho z nás cestuje na dovolenou svým vlastním vozem. K moři, do hotelů, penzionů, ale i to kempů nebo pod stan. Početnější rodina musí zvážit možnost ubytování, někdo například v hotelích ubytování nevyhledává a tak se nabízí otázka, jak vše spolehlivě vyřešit.

  Odpověď je zcela prostá. Vypůjčit si obytný vůz, obytný karavan pro více osob, který splňuje všechny požadavky rodiny o pohodlném cestování.

 • Na výlet do Hradce Králové - turistický miniprůvodce

  27. 6. 2017 Čtěte více...

  Hradec Králové je menší a vcelku poklidné město v Čechách. Když se Vám bude chtít, můžete ho projít i pěšky z jednoho konce na druhý. Přes den tu nepotkáte živou duši a restaurace se zahrádkami vypadají, že jsou těsně před krachem.  Zato večer celé město svou přítomností oživí plno mladých turistů a i nejzapadlejší čajovna je narvána k prasknutí. Pokud jste spíše noční tvor, neváhejte sem vyrazit.

 • Kam na letní dovolenou? Hory nebo moře?

  10. 11. 2016 Čtěte více...

   

  Za pár dní odstartuje letní sezóna a kupa volna se úplně nabízí pro nějakou dovolenou. Nevíte, kam konkrétně byste se chtěli podívat? V první řadě si musíte promyslet, co je vlastně účelem vaší dovolené. Jestli je to poznávání památek a jiné kultury, pohyb a spor nebo relax a voda?

 • Čtyřdenní výlet v Německu

  8. 1. 2016 Čtěte více...

  Do sousedních států ČR se rozhodně vyplatí jezdit na výlety. Ubytování se dá levně sehnat v hostelech v samotném centru Berlína a vlastním autem či komfortním autobusem jste tam z Prahy za chvíli.

 • Nové cvakačky v MHD Brno

  8. 8. 2015 Čtěte více...

  Možná někteří zjistili, že brněnská doprava se modernizuje nejen nákupem drahých autobusů a trolejbusů za více jak 6 000 000 Kč za kus, ale také moderními a praktickými automaty na jízdenky, které umožňují nákup jízdenek platební kartou. V čem dalším jde Dopravní podnik města Brna s dobou?  

 • Jak na levnější cestování?

  16. 5. 2015 Čtěte více...

  Cestujete rádi a pravidelně? Pak určitě hledáte všemožné způsoby, jak ušetřit na dopravě, ubytování, zážitcích i jídle. Vše je dnes drahé, ale pokud na to půjdete chytře, můžete snadno ušetřit. Významnou položkou jsou hotely a penziony. Zkuste si je najít a zarezervovat přes bookovací portál Booking, který je spolehlivý a přehledný. Prohlédněte si nabídku na internetu a pak vše zařiďte třeba telefonicky, díky příjemným českým operátorům to zvládne každý. Cestovat někam bez zařízeného ubytování je velký risk a nemusí se vyplatit. Budete klidnější a s vědomím, že máte kde večer složit hlavu, si dovolenou nebo pracovní cestu daleko více užijete.

 • Naše cesta kolem světa!

  6. 4. 2015 Čtěte více...

  Právě dnes, nám bylo konečně potvrzené vlastní doménu našeho blogu a rádi bychom o něm dali vědět světu a celému širému okolí. Kde ale začít...

 • Cestovatelský miniprůvodce: Bulharsko

  22. 4. 2015 Čtěte více...

  Bulhasko je jednou z nejvyhledávanějších destinací pro letní dovolenou. Při návštěvě Bulharska nebudete jejich jazykem příliš zaskočení. Možná vám některá slova budou připomínat ta naše. Není divu! Bulharština, stejně jako čeština, patří do stejné jazykové skupiny slovanských jazyků. Při komunikaci byste něměli mít žádný velký problém. Důležité je mluvit pomalu a snažit se artikulovat, aby vám lépe rozumněli.

 • Každý den jedna rozhledna

  8. 10. 2013 Čtěte více...

  Kdo má určitou touhu po tom být skutečně šílený, může si vzít rok volna a navštívit každou rozhlednu v České republice. Proč zrovna rok? V létě roku 2014 je aktuální stav rozhleden neuvěřitelných 358! Samozřejmě lze navštívit více rozhleden za jeden den, ale i tak by vám zbyl týden volna :-) Výborný přehled o rozhlednách získáte klasickým pexesem, které se dá pořídit za pár korun na internetu nebo u významnějších rozhleden. Z vlastní zkušenosti bych ale nedoporučovala samotnou hru, protože některé mají tak dlouhý název a než si jej přečtete, rázem zapomenete, kde co vlastně bylo. Pokud si přesto budete chtít zahrát, výhodou těchto kartiček jsou krásné fotografie. Další velkou výhodou je navštívení některé z rozhleden již dříve. Snadno si ji potom zapamatujete a budete vyhrávat. Z toho plyne, že si každý den udělejte výlet na jinou rozhlednu a stanete se profesionálními hráči této snadné a zábavné hry.

 • Letní zážitkové a slevové karty i u nás!

  13. 5. 2013 Čtěte více...

  Je obecně známo, že trvá obvykle nějaký ten rok, než se něco dostane i k nám do Česka. Kupříkladu v Rakousku či Německu se setkáte s těmito kartami pěknou řadu let. Kdo úplně neví, o co se jedná, tak díky těmto kartám máte spoustu atraktivit zcela zdarma nebo je na ně uplatněna sleva. U nás ji nabízí třeba Praha, Lipno nebo Český Krumlov. V Rakousku ji obdržíte zdarma přímo od ubytovatelů nebo si ji můžete zakoupit. Obdobně to začíná fungovat i u nás a karet stále přibývá. Kdo by nechtěl zdarma vstup do bazénů a koupališť, muzeí, volné jízdy lanovkami a městskou hromadnou dopravou, vstupné do různých památek nebo výrazné slevy na kulturní akce jako jsou koncerty, plavby lodí nebo exkurze? Skvělý tip na léto, jak ušetřit a přitom toho spoustu zažít!