Nejnovější články

Naši partneři

Cestování

 • Díky kanálu o něco málo vzdělanější

  20. 4. 2013 Čtěte více...

  Vždy, když někam cestuji, tak strašně ráda fotím. Ať už to jsou výhledy na město, památky, hory, kopce, rybníky, květiny nebo broučci, tak jsou to sice fotografie pěkné, ale nikdo pořádně neví, odkud jsou. Možná poněkud zvláštní se fotit s kanálem. Tato myšlenka mě napadla v Polsku. Nevím, proč právě tam. Snad proto, že jsem tam byla poprvé a chtěla jsem mít něčím výjimečnou fotku. Málo kdo si toho možná všimne, ale na kanálech bývá napsáno město, a dokonce je tam umístěn i znak. Vzděláváni můžeme být opravdu všude :-)

 • Víkend v zahraničí a téměř zadarmo

  3. 6. 2013 Čtěte více...

  Prázdniny jsou v plném proudu a nabízí se tak ty nejlepší příležitosti pro to, podniknout menší dovolenou a přitom velmi levně. Pokud vynecháme last minuty k moři a postačí vám hory, památky, jezera a spousta sportovního vyžití, doporučuji si vyhledat ubytování ve městě blízko českých hranic. Například Znojmo, Děčín nebo třeba Opava. Ráno nasednete na kolo, ať už své nebo si ho za symbolickou cenu propůjčíte na celý den a rozjedete se za hranice nebo si zapůjčíte loďku a můžete se nechat unášet proudem Labe, který vás zavede do krásného německého města Drážďany. Dopoledne navštívíte místní kavárny, obchody a památky nebo barokní galerii Zwinger. Odpoledne se rozplácnete na trávníku v jednom z přírodních koupališť a k večeru můžete vyzkoušet místní speciality.

 • Léto v plném proudu

  1. 7. 2013 Čtěte více...

  Venku teploty dostahují pomalu tropických hodnot a tak není divu, že mnozí z nás se vydávají k vodě za odpočinkem a dovádění. Ten kdo má na zahrádce bazén je "za vodou" jak se říká :) my co při pohledu kolem sebe vidíme jen čtyři panelákové zdi musíme k vodě opravdu mimo naše hnízdečko. Při teplém počasí nezapomínejte na pitný režim.